[Zamknij] Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Opiekunka do małżeństwa na południu Niemiec

Langenargen Dodany 14 dni temu Data wyjazdu: 01.10.2021r.
Opiekunka do małżeństwa na południu Niemiec
Langenargen Dodany 14 dni temu Data wyjazdu: 01.10.2021r.
Opis oferty

Pan Heinz (95 lat) mieszka z żoną Helgą (92 lat) w domu dwurodzinnym z ogrodem na południu Niemiec w małym mieście Langenargen. Do dyspozycji opiekunki jest osobny pokój z własnym telewizorem oraz dostępem do internetu.

Małżeństwo jest bardzo spokojną i kochaną parą. Senior z wykształcenia jest technikiem, a seniorka logistykiem. Pani interesuję się gotowaniem oraz haftowaniem. Bardzo lubią oglądać telewizję i spędzać czas na ogrodzie. Żeby ułatwić przemieszczanie się seniorki na wózku inwalidzkim, przy domu zbudowana jest specjana rampa.

Do zadań opiekunki będzie należało prowadzenie gospodarstwa domowego, sprzątanie, gotowanie oraz zakupy. Najbliższe sklepy znajdują się około 10 minut drogi spacerem. Na miejscu dostępny jest również rower do dyspozycji opiekunki.

Dzieci seniorów mieszka w pobliżu. 

Stan zdrowia

Pan Heinz (70 kg, 170 cm) ma przyznany Pflegegrad 3. Senior jest mobilny, porusza się o rolatorze. Pan jest częściowo inkontynentny, nosi pieluchy. Senior ma początki demencji. Pan potrzebuje wsparcia przy codziennej higienie, myciu się oraz ubieraniu/ rozbieraniu. Senior z racji wieku ma lekkie problemy ze wzrokiem, niedowidzi. Może się zdarzyć, że senior będzie potrzebował pomocy w nocy przy dojściu do toalety. 

Pani Helga (95 kg, 170 cm) aktualnie ma przyznany Pflegegrad 3 (jest w trakcie wnioskowania o 4 stopień opieki). Seniorka większość czasu spędza w łóżku, ale również przesiada się na wózek inwalidzki. Przy transferach aktywnie pomaga. Pani cierpi na zaburzenia pracy serca (arytmia) oraz cukrzycę. Seniorka jest częściowo inkontynentna, asekuracyjnie nosi wkładki. Pani potrzebuje pomocy w codziennej higienie, myciu się oraz ubieraniu/ rozbieraniu. Sporadycznie może zajść potrzeba wstania w nocy do seniorki i pomocy przy przesadzeniu na krzesło toaletowe. 

Do seniorów 2-3 razy dziennie przychodzi Pflegedienst, żeby pomóc w porannej toalecie oraz ubieraniu się. Gdy na miejscu będzie opiekunka, częstotliwość wizyt zmiejszy się. 

Seniorzy wstają około godziny 8:00, a kładą się spać koło godziny 22:00.

Termin wyjazdu

od 01.10.2021 na 2 miesiące. My opłacamy i organizujemy podróż.

Wymagania klienta
  • dobra/ komunikatywna znajomość języka niemieckiego (2-3)
  • opiekunka od 30 roku życia
  • można palić na zewnątrz
  • prawo jazdy nie jest wymagane
Nasza oferta

 Avanti Medic Plus Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. ul. Sikorskiego 24/207, 66-400 Gorzów Wlkp tel. 95 780 02 90.  

Avanti Medic
W odpowiedzi na coraz bardziej rosnące zapotrzebowanie osób starszych w Niemczech na pomoc domową, od 2012 roku dobieramy dla naszych klientów odpowiedni personel, który pomoże im w czynnościach życia codziennego. Jesteśmy profesjonalną firmą, która dobro klienta i personelu stawia ponad wszystko inne.