[Zamknij] Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Ogłoszenie nieaktualne

OPIEKUN/OPIEKUNKA do samotnego Pana Franza (72 lat) na południu Niemiec

Buchenberg Dodany rok temu Data wyjazdu: 09.10.2023r.
OPIEKUN/OPIEKUNKA do samotnego Pana Franza (72 lat) na południu Niemiec
Buchenberg Dodany rok temu Data wyjazdu: 09.10.2023r.
Opis oferty

Pan Franz (72 lata) mieszka sam w domu jednorodzinnym położonym na uboczu niedużej miejscowości na południu Niemiec. Wcześniej senior prowadził farmę, ale aktualnie jest nie aktywna. Dla opiekunki przeznaczony jest własny pokój z dostępem do internetu. W domu mieszka również pies rasy sznaucer średni.

Do tej pory Panem Franzem opiekował się jego przyjaciel, który sam cierpi na nowotwór. Przyjaciel seniora co 2 tygodnie przechodzi chemioterapię, więc sam jest bardzo osłabiony i nie jest w stanie dłużej tak aktywnie wspierać seniora. Pan Franz nie ma rodziny. 

Senior niedawno przeszedł Covid, był w szpitalu z którego na dniach zostanie wypisany. Pan Franz jest osobą spokojną oraz wdzięczną za okazaną mu pomoc. Większość czasu spędza na sofie przed telewizorem. Ważne jest aby z seniorem chodzić na specery i motywować do niewielkiego ruchu.

Do zadań opiekunki będzie należało prowadzenie gospodarstwa domowego, sprzątanie, gotowanie oraz zakupy. Dom ogrzewany jest piecem na drewno, które znajduje się około 3 metry od domu (drzewo przygotowuje przyjaciel Pana Franza)

Sklepy znajdują się w znacznej odległości (około 20 minut jazdy samochodem - Aldi, Edeka), dlatego do dyspozycji opiekunki jest nowy samochód (Skoda w stylu picku'up), który opiekunka może wykorzystywać w swoim wolnym czasie, ponieważ okolica w której mieszka senior jest bardzo malownicza.

Pan Franz może zostać sam w domu, więc opiekunka bez problemu może zrobić sobie przerwę.

Stan zdrowia

Pan Franz (174 cm, 72 kg) nie ma przyznanego stopnia opieki. Senior jest mobilny, porusza się samodzielnie. Pan ma lekką demencję oraz przeszedł dwa zawały serca. Dodatkowo senior ma spore problemy z mową, dlatego bardzo niewyraźnie mówi. Pan Franz jest inkontynentny, nosi pieluchy. Senior potrzebuje pomocy w codziennej higienie ciała, kąpieli oraz ubieraniu/ rozbieraniu się. Sporadycznie może się zdarzyć, że senior obudzi się w nocy i będzie potrzebował pomocy opiekunki w skorzystaniu z toalety.

Na wyposażeniu jest łóżko pielęgnacyjne oraz krzesło toaletowe. 

Termin wyjazdu

Od 09.10.2023 na 2 miesiące. My opłacamy oraz organizujemy podróż.

Wymagania klienta
  • dobra/ lepsza komunikatywna znajomość języka niemieckiego (2/3)
  • opiekunka
  • prawo jazdy wymagane!
  • można palić na zewnątrz
Nasza oferta

 Avanti Medic Plus Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. ul. Sikorskiego 24/207, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 780 02 90  

Avanti Medic
W odpowiedzi na coraz bardziej rosnące zapotrzebowanie osób starszych w Niemczech na pomoc domową, od 2012 roku dobieramy dla naszych klientów odpowiedni personel, który pomoże im w czynnościach życia codziennego. Jesteśmy profesjonalną firmą, która dobro klienta i personelu stawia ponad wszystko inne.