[Zamknij] Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Ogłoszenie nieaktualne

Zlecenie do towarzyskiej seniorki w Aachen

Aachen Dodany rok temu Data wyjazdu: 31.05.2023r.
Zlecenie do towarzyskiej seniorki w Aachen
Aachen Dodany rok temu Data wyjazdu: 31.05.2023r.
Opis oferty

Pani Erica (83 lat) mieszka w dwu piętrowym domu jednorodzinnym w centrum miasta położonego na zachodzie Niemiec. Parter domu zajmuje opiekunka, ma do dyspozycji własną łazienkę w której jest nowoczesny prysznic oraz osobną toaletę. W pokoju opiekunki znajduję się telewizor oraz jest dostęp do internetu. Na pierwszym piętrze mieszka seniorka. Nad seniorką mieszka syn z żoną i dziećmi. 

Syn seniorki jest dziennikarzem w miejscowej gazecie. Rytuałem seniorki jest codzienne czytanie artykułu, który napisał jej syn. Synowa rano odprowadza dzieci do przedszkola, potem pracuje w domu (zdalnie). Rodzina jest bardzo miła, chętnie pomagają opiekunce, ale równocześnie nie ingerują za bardzo w opiekę nad seniorką. Drugi syn Pani Eriki mieszka w tej samej miejscowości. 

Pani Erica jest bardzo sympatyczną i towarzyską osobą. W tamtym roku zmarł i jej mąż, co bardzo przeżyła, ale stara się zachować pogodę ducha i być optymistycznie nastawioną do świata. Bardzo lubi mieć towarzystwo, więc cieszy się na spędzanie czasu z opiekunką. Seniorka lubi dużo rozmawiać, chętnie pokazuje zdjęcia z przeszłości. Pani Erica chętnie wychodzi na spacer. 

Do zadań opiekunki będzie należało prowadzenie gospodarstwa domowego, sprzątanie, gotowanie oraz drobne zakupy. Gotuje się tylko dla seniorki. Pani Erica nie ma większych wymagań kulinarnych, chętnie je co opiekunka przygotuje. Ważne jest, żeby jej dieta była bogata w warzywa oraz owoce, ponieważ seniorka czasami ma kłopoty z wypróżnianiem. Seniorka dużo pije. 

Za codzienne zakupy odpowiedzialna jest opiekunka, do dyspozycji jest wózek na kółkach. Sklepy znajdują się blisko (Netto). Większe zakupy robi rodzina Pani Eriki po otrzymaniu listy od opiekunki. 

Codziennie zapewnione są dwie godziny przerwy (seniorka w tym czasie śpi), oraz dzień wolny do uzgodnienia. Szczegóły do ustalenia na miejscu z rodziną. 

Stan zdrowia

Pani Erica (154 cm, 55 kg) ma przyznany Pflegerad 4. Seniorka jest mobilna, porusza się przy rollatorze. Pani cierpi na nadciśnienie oraz początki demencji. Seniorka choruje również na jaskrę, dlatego trzeba jej przemywać, podawać maść oraz zakrapiać oczy. Pani Erica asekuracyjnie nosi wkładki, potrzebuje wsparcia w dojściu do toalety. Seniorka potrzebuje pomocy w codziennej higienie ciała, myciu się oraz ubieraniu/ rozbieraniu. Raz w tygodniu (najczęściej sobota) kąpie się podopieczną. Codziennie około 11:00 przychodzi Pflegedienst. 

Dzień zaczyna się około godziny 8:00, potem jest śniadanie. Po śniadaniu seniorka idzie jeszcze poleżeć, więc w tym czasie opiekunka szykuje obiad. Po obiedzie Pani Erica idzie na drzemkę, w tym czasie opiekunka ma około 2 godziny przerwy. Jak podopieczna się obudzi chętnie idzie z opiekunką na zakupy i spacer. Około godziny 18:00 jest kolacja, o 20:00 seniorka kładzie się spać. W nocy Pani Erika budzi się, ale nie potrzebuje pomocy opiekunki. 

Termin wyjazdu

Od 31.05.2023 na 2 miesiące. My opłacamy i organizujemy podróż. 

Wymagania klienta
  • dobra/ komunikatywna znajomość języka niemieckiego (2/3)
  • opiekunka
  • doświadczenie mile widziane
Nasza oferta

Avanti Medic Plus Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. ul. Sikorskiego 24/207, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 780 02 90   

Avanti Medic
W odpowiedzi na coraz bardziej rosnące zapotrzebowanie osób starszych w Niemczech na pomoc domową, od 2012 roku dobieramy dla naszych klientów odpowiedni personel, który pomoże im w czynnościach życia codziennego. Jesteśmy profesjonalną firmą, która dobro klienta i personelu stawia ponad wszystko inne.