Szukamy opiekunki do samotnie mieszkającej seniorki (80 lat, 65 kg) w miejscowości Lauter Laubach (ok. 60-70 km od Frankfurtu nad Menem). Pani mieszka w domu. Ma 2 synów, którzy mieszkają w odległości ok. 60 km ale interesuja się mamą, czasem przyjeżdżają w odwiedziny.
Seniorka potrzebuje wspracia przy codziennych czynnościach: mycie, ubieranie, pomoc w pokrojeniu jedzenia, ewentualna pomoc w dojściu do toalety. Opiekunka będzie również prowadzić dom (pranie, sprzątanie, zakupy, gotowanie). Wazne, żeby opiekunka dobrze gotowała, zaletą będzie też umiejętnośc pieczenia. Gotuje się codziennie. Wspólnie z seniorką ustala się plan obiadów na każdy tydzień. Koło domu są 4 kury, więc jest dostęp do świeżych jajek a w sezonie letnio-wiosennym dostęp do świeżych warzyw i owoców. Większe prace w ogrodzie w okresie wiosenno- jesiennym wykonują synowie. Seniorka raz w tygodniu (środa) jest zawożona do dziennej opieki, w tym czasie opiekunka może mieć wolne. Pani lubi chodzić na spacery, również na cmentarz oddalony o około 500 m od odmu.
Wymagane jest prawo jazdy. Do dyspozycji Ford Fiesta z manualną skrzynią biegów.
Plan dnia:
7:00 pobudka, pomoc w porannej toalecie i ubieraniu, 8:00 śniadanie
12:00 obiad, 14:00-16:00 seniorka odpoczywa, pauza dla opiekunki
16:00 kawa, deser
18:30/19:00 kolacja, 21:30 wieczorna toaleta, przygotowanie łóżka
Seniorka ogląda telewizję do 22:30 lub 23:00 i później samodzielnie kładzie się spać.
Pani jest mobilna, chodzi przy rollatorze, nie ma demencji. Bez pampersów.
W terminie od początku lutego 2019 r. na okres 2 miesięcy z możliwością przedłużenia pobytu. My organizujemy i opłacamy podróż w obie strony.
Avanti Medic Plus Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. ul. Sikorskiego 24/207, 66-400 Gorzów Wlkp tel. 95 721 5677