Pan ma 172 cm, 68 kg, mieszka z samodzielną żoną w domu z ogrodem. Opiekunka zajmować się będzie prowadzeniem domu (sprzątanie, gotowanie, zakupy, pranie itp.) i pomocą seniorowi w codziennych czynnościach.
Pan Peter w wieku 14 lat przeprowadził się do Hamburga i tak kształcił się w kierunku budowy statków. Do dnia dzisiejszego interesuje się statkami, lubi budować modele statków, co stanowi dla niego część rehabilitacji. Poza tym pan Peter lubi naturę, w szczególności ptaki. Przy domu jest ogród, w którym można zachęcać seniora do spacerów. Senior dużo sypia, ale ważne jest aktywizowanie go. Noce przesypia, więc nie trzeba do niego wstawać. Jeśli chodzi o dietę, to musi być ograniczony cukier oraz sól.
Pani nie potrzebuje pomocy. Chętnie rozmawia, jest towarzyską, wesołą osobą.
Plan dnia:
ok. 7.00 pan Peter przyjmuje tabletki, później śpi dalej do 8.30. Wtedy je śniadanie w łóżku, następnie odbywa się poranna toaleta, po śniadaniu przyjmuje kolejne leki i do 11.30 ponownie śpi. O 12.00 przygotowuje się obiad (żona podopiecznego chętnie pomaga, można dzielić się z nią gotowaniem), Po obiedzie senior ponownie przyjmuje leki i śpi mniej więcej od 13 do 15. Popołudniu aktywuje się pana Petera do spaceru, na tarasie żona przygotowuje kawę oraz wspólnie spędza się czas przy cieście. Małżeństwo lubi wspólnie słuchać muzyki. Kolacja jest ok. 18.30, o 21 idzie spać po wieczornej toalecie
Pan ma stopień opieki-5. Cierpi na demencję, cukrzycę, inkontynencję oraz chorobę Parkinsona, dlatego ważne jest, aby opiekunka była doświadczona w tym zakresie. Na razie porusza się przy pomocy rollatora, ale wskazane byłoby, żeby przyszła opiekunka znała techniki transferu, ponieważ pacjent miewa trudniejsze dni i wtedy potrzebuje pomocy. Do dyspozycji jest też wózek inwalidzki, łóżko pielęgniarskie. Senior ma podłączony cewnik, należy go opróżniać. Potrzebuje także pomocy w higienie i pielęgnacji ciała, rozbieraniu i ubieraniu, jedzeniu (należy pozwalać mu samodzielnie spożywać posiłki i napoje, ale w trakcie gorszych dni, trzeba mu pomagać). Może mieć problem z przełykaniem. Dom jest w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, jest lift przy schodach.
22.07.2020 na dwa miesiące. My organizujemy i opłacamy podróż
Dobry lub komunikatywny język niemiecki (2-3 wg skali niemieckiej)
Doświadczona, łagodna i spokojna opiekunka.
Referencje.