[Zamknij] Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Ogłoszenie nieaktualne

Opiekunka do samotnej seniorki (84 lat) na północy Niemiec!

Schiffdorf- Spaden Dodany 3 miesiące temu Data wyjazdu: 15.07.2022r.
Opiekunka do samotnej seniorki (84 lat) na północy Niemiec!
Schiffdorf- Spaden Dodany 3 miesiące temu Data wyjazdu: 15.07.2022r.
Opis oferty

Pani Sophie (84 lata) mieszka sama w domu jednorodzinnym na północy Niemiec w miejscowości Schiffdorf- Spaden. Dla opiekunki przeznaczony osobny pokój z dostępem do internetu.

Seniorka jest przyjazną i spokojną osobą. Bardzo chętnie współpracuje z opiekunką. Wcześniej bardzo lubiła śpiewać oraz pielęgnowała swój ogród. 

Do zadań opiekunki będzie należało prowadzenie gospodarstwa domowego, sprzątanie, gotowanie oraz zakupy. Aktualnie seniorka ma zamówiony catering, który przywozi jej posiłki.

Córka seniorki - Monika mieszka około 30 minut drogi od mamy. Córka około 2 razy w tygodniu odwiedza seniorkę. 

Zapewnione jest 3 godziny dziennie przerwy oraz jeden dzień wolny w tygodniu. Reszta do uzgodnienia. 

Stan zdrowia

Pani (160 cm, 70 kg) ma przyznany Pflegegrad 3. Seniorka cierpi na osłabienie starcze związane z wiekiem, niewydolność serca, nadciśnienie oraz osteoporozę. W 2020 roku Pani miała operację na raka piersi. Seniorka ma częściowe problemy ze słuchem oraz wzrokiem. Nosi aparat słuchowy oraz okulary. Pani jest mobilna, ale ze względu na częste zawroty głowy potrzebuje wsparcia podczas poruszania się. Seniorka sama korzysta z toalety. Do Pani 1-2 dziennie przychodzi Pflegedienst (pierwsza wizyta około 6:15), która zakłada seniorce pończochy uciskowe, pomaga w myciu, ubieraniu/ rozbieraniu się oraz rozdziela leki. Do Pani przychodzi również fizjoterapeuta (około 12:00), pomaga jej złagodzić ból związany ze złamaniem kręgów (konsekwencja osteoporozy). Około dwa razy w tygodniu do seniorki przychodzą również osoby do pomocy z lokalnego stowarzyszenia wsparcia dla osób starszych. Pani wstaje około 1-2 razy w nocy, potrzebuje pomocy opiekunki przy dojściu do toalety. Seniorka potrzebuje pomocy w codziennej higienie ciała, myciu się oraz ubieraniu/ rozbieraniu.

Na wyposażeniu jest nocne krzesło, rolator oraz wózek inwalidzki. W domu zainstalowany jest również telefon alarmowy. 

Termin wyjazdu

od 15.07.2022 na 2 miesiące. My opłacamy i organizujemy podróż.

Wymagania klienta
  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego (3)
  • opiekunka
  • prawo jazdy nie jest wymagane
  • osoba nie paląca
Nasza oferta

Avanti Medic Plus Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. ul. Sikorskiego 24/207, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 780 02 90

Avanti Medic
W odpowiedzi na coraz bardziej rosnące zapotrzebowanie osób starszych w Niemczech na pomoc domową, od 2012 roku dobieramy dla naszych klientów odpowiedni personel, który pomoże im w czynnościach życia codziennego. Jesteśmy profesjonalną firmą, która dobro klienta i personelu stawia ponad wszystko inne.