[Zamknij] Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Prawo jazdy – dlaczego opiekun może go potrzebować?
9
cze

Prawo jazdy – dlaczego opiekun może go potrzebować?

Professional Care 24|Praca

Prawo jazdy posiada większość osób po 18. roku życia. Ułatwia nam ono nie tylko codzienne życie, ale również jest atutem na rynku pracy. W pracy opiekuna osób starszych jest również dodatkową zaletą, niekiedy nawet koniecznością. Prawo jazdy z pewnością zwiększa szansę na otrzymanie pracy w tym zawodzie. 


Prawo jazdy to wygoda

Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez samochodu. Dzięki niemu możemy wszędzie dotrzeć szybciej, większe odległości pokonujemy w krótszym czasie. Nie musimy korzystać z zatłoczonej komunikacji miejskiej, nie jesteśmy uzależnieni od rozkładu jazdy autobusów i tramwajów. Co więcej, mamy możliwość dotarcia do konkretnego miejsca, często „pod same drzwi”, co nie jest możliwe w przypadku komunikacji miejskiej.


Podróżowanie samochodem jest też bardziej komfortowe. Mamy zapewnione miejsce siedzące, możemy przewieźć taką ilość bagażu, jaka zmieści się do auta. Nic nas nie ogranicza. Coraz częściej również w ogłoszeniach o pracę pojawia się informacja, że prawo jazdy będzie dodatkowym atutem lub wręcz, że jest ono wymagane. W przypadku opiekuna osób starszych nie jest ono koniecznością, ale na pewno dużą zaletą.


Samochód w pracy opiekuna osób starszych

Decydując się na pracę w tym zawodzie, bierzesz na siebie odpowiedzialność za drugą osobę, która potrzebuje pomocy przy codziennych z pozoru prostych czynnościach. W zależności od jej stanu zdrowia może wymagać tylko podstawowej opieki lub też całodobowego wsparcia. W obowiązki opiekuna wpisane są zakupy, wizyty z podopiecznym u lekarza oraz zaplanowanie mu czasu wolnego. Samochodem znacznie łatwiej jest dotrzeć bez problemu na umówioną wizytę u lekarza czy też zrobić większe zakupy. Możesz ponadto zawieźć podopiecznego na zajęcia z aerobiku na drugim końcu miasta. To, co jednak jest najważniejsze, to możliwość natychmiastowej pomocy w razie niespodziewanych zdarzeń. Masz większą możliwość pomocy osobie starszej, kiedy jesteś mobilny. Daje to Tobie i seniorowi większe poczucie bezpieczeństwa. 


W pracy opiekuna osób starszych zwraca się coraz częściej uwagę na posiadanie prawa jazdy. Pamiętaj jednak, że jego brak nie dyskwalifikuje Cię i wciąż masz szansę na otrzymanie pracy. Warto jednak zastanowić się, czy tej szansy nie zwiększyć. Dzięki temu nie tylko zyskasz większe możliwości pomocy oraz wsparcia swojemu przyszłemu podopiecznemu, ale tez sam będziesz mógł ciekawiej spędzić czas wolny, będąc za granicą. W wolne popołudnie możesz np. wybrać się do sąsiedniego miasta. 


Artykuł został przygotowany przez Agencję Opiekunek Osób Starszych Professional Care 24

Najnowsze posty